U svome jučerašnjem obraćanju federalni ministar trgovine Zlatan Vujanović potvrdio je da su sve trgovine u Federaciji BiH uredno snabdijevene svim robama široke potrošnje, naglašavajući robne artikle poput prehrambenih proizvoda i sredstava za higijenu za kojima je trenutno prekomjerna potražnja uslijed pandemije koronavirusa.
– Sve robe su u potpunosti dostupne potrošačima i nema potrebe za stvaranjem gužvi u trgovinama i nabavkom velikih i nepotrebnih zaliha roba široke potrošnje – rekao je Vujanović.
I pored toga, svjedočimo da je jučer i danas veliki broj Travničana krenuo u potragu prije svega za uljem, brašnom i šećerom, a onda i za drugim prehrambenim i higijenskim namirnicama.
Trgovci sa kojima smo razgovarali svjedoče da ne pamte ovoliku prodaju, a navode primjer da su pojedinci kupovali čak i veće količine pčelinjeg meda u iznosima od preko stotinu konvertibilnih maraka.
Agencija DAN