BH Telecom
NK Travnik danas ubjedljiv protiv bugojanske Iskre
Sport

Nogometaši Travnika danas su na stadionu “Pirota” u okviru 18. kola Prve lige FBiH slavili važnu pobjedu rezultatom 3:0 nad Iskrom iz Bugojna.

Domaći su od prve minute krenuli ofanzivno, baš kako je i najavljivano. Na prvi pogodak se čekalo do 10. minute kada lijepim prizemnim udarcem Ajdin Mujagić pogađa mrežu gostiju sa oko 20 metara.

Iskra nije uspjevala na pravi način zaprijetiti Kolaku, a nakon jedne kontre u 32. minuti Mujagić izlazi jedan na jedan sa golmanom međutim u presudnom trenutku dolazi do povrede napadača NK Travnik i šansa odlazi u nepovrat. Na 2:0 Travnik dolazi nakon kornera u 44. minuti. Durak centrira, Vidović šutira glavom, a odbijenac kupi i pogađa mrežu gostiju kapiten Tabaković.

U drugom poluvremenu nastavak dominacije domaćih. Pogodak za 3:0 postigao je Dženan Durak nakon nesebične asistencije Heće koji je sam bio pred golmanom gostiju.

Do kraja utakmice igrala se nešto mirnija utakmica, te je Travnik zasluženo slavio pobjedu rezultatom 3:0.