Na sjednici Općinskog vijeća Travnik usvojena je Odluka o povećanju cijene grijanja u našem gradu za 14,39%, te će korisnici usluga UNIS-energetike od januarskog računa plaćati uvećanu cijenu.
Naime, zahtjev za ovim povećanjem je zaprimljen još u julu prošle godine, a nakon razmatranja od strane stručne komisije, iznos povećanja dogovoren je na 14,39%. Komisija je smatrala da je ovo povećanje opravdano s obzirom na rast cijena energenata i električne energije na nivou Federacije BiH, kazala je Vlatka Lovrinović predsjedavajuća OV Travnik.
U praksi, to znači da će nakon povećanja cijene grijanja, građani Travnika za stan od 50 kvadrata plaćati 288 KM ukoliko isto plaćaju sezonski, tačnije pola godine. Većina građana ipak se odlučuje na cjelogodišnje plaćanje, što će za ovu kvadraturu iznositi 144 KM mjesečno.
Travnicki.INFO