Aktuelno

Travničani pokazali srce: Josip Jelinić dobio nebrojeno poziva na ručak, aplauza… (VIDEO)

Danas je iz Travnika krenuo dalje Josip Jelinić, mladić iz Ljubuškog koji već mjesecima hoda Bosnom i Hercegovinom sa snažnom i jednostavnom porukom – pomirenje među narodima. Svojim koracima, osmijehom i otvorenim srcem, Josip ruši predrasude, gradi mostove i podsjeća na važnost zajedništva.

Tokom boravka u Travniku, Jelinić je doživio, kako sam kaže, “najljepšu dobrodošlicu do sada”, iako je prošao već dobar dio države. Grad mu je, ističe, ponudio toplinu, ljudskost i pažnju koju će dugo nositi sa sobom.

Na njegovom odlasku iz Travnika, kroz poznatu Bosansku ulicu, odvijala se scena koju bi mnogi poželjeli zabilježiti – Josip je dobio nebrojeno poziva na kafu, ručak, osmijehe i aplauze prolaznika. Ljudi su izlazili iz radnji, pozdravljali ga, pružali ruku, nudili gostoprimstvo – gestovi koji, iako jednostavni, imaju neprocjenjivu vrijednost.

Josip Jelinić svojom misijom podsjeća da pomirenje ne mora dolaziti sa velikih govornica, već iz svakodnevnih susreta, razgovora i iskrenih namjera. Njegov hod kroz Bosnu i Hercegovinu postao je simbol nade i autentične inicijative koja nadilazi etničke podjele.

Travnik ga ispraća s ponosom, ali i s nadom da će se jednog dana ponovo vratiti – možda ne kao putnik, već kao stari znanac.

Travnicki.INFO

error: Nije dozvoljeno kopiranje i prenošenje sadržaja!