Početak nove školske godine u Srednjobosanskom kantonu zakazan je za 6. septembar, a način na koji će se nastava izvoditi trenutno nije poznat ni administraciji osnovnih i srednjih škola na području našeg kantona.
Podsjećamo, Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture, sporta i mladih SBK pripremilo je dokument koji je uputilo Kriznom štabu SBK, a u kojem je naznačeno da se traži povratak na ”stari” sistem izvođenja nastave, odnosno da se časovi održavaju u učionicama, te da se vrate na prvobitnih 45 minuta po času.
Članovi Kriznog štaba, svjesni mogućih brzih promjena epidemiološke situacije još uvijek ne žele donijeti odluku, a danas je naglašeno da će se sjednica Kriznog štaba održati u ponedjeljak ili utorak naredne sedmice, kada će biti poznata konačna odluka.
Nezvanično saznajemo da će dokument biti u potpunosti prihvaćen ukoliko incidenca zaraženih naglo ne poraste, pa upravo iz tog razloga odluka će biti poznata samo sedmicu prije zvaničnog početka školske godine.
Krizni štab će ostaviti i druge modele nastave kao opcije u slučaju pogoršanja epidemiološke situacije u SBK.
Agencija DAN